A bőrkeményedés kezelése otthon
A lábon kialakult bőrkeményedések nem esztétikusak és sokszor kellemetlen fájdalmat okoznak. Az otthoni rendszeres lábápolással sokat tehetünk azért, hogy elkerüljük például a sarok részen kialakult bőrkeményedés kirepedését vagy a talpon kialakult bőrkeményedés égető érzését.
A lábbőr rendszeres hidratalása – miért fontos?
Minden típusú lábbőrnek hidratálásra van szüksége! A lábbőr azért száraz, mert nem kap elegendő vizet. Hidratálásra van szükség, melyet a
lábápoló krémek használata tud biztosítani.
A lábbőr szárazságának megfelelően más hatóanyagú lábkrémre van szükségünk:
- az izzadt lábbőr,
- a normál lábbőr,
- a száraz lábbőr
- és az extra száraz lábbőr ápolásához.
A lábápoló krémet a napi tisztálkodás után rendszeresen kell használni. A láb bőrének megfelelő hatóanyagú lábkrémek maradék nélkül felszívódnak, a bőrön nem hagynak fényes felületet, a bőr nem lesz ragacsos, csúszós felületű. Használatuk kellemes, jó érzés már akkor, amikor krémezzük lábunkat.
Jó tudni!
A zsíros krémek, az olajok a száraz lábbőrbe nem szívódnak fel, csak a felszínén maradnak, így a bőr felülete ragacsos, fényes, csúszós lesz. Ráadásul a bőr felületén megragadt zsíros krémek akár gyulladást is okozhatnak!
A bőrkeményedések kialakulása és kezelése
A bőrkeményedések a bőr védekezése miatt alakulnak ki. A bőrtípusnak megfelelő krémek rendszeres használata aránylag puhán tudja tartani a bőrkeményedések felületét, így azok nem repedeznek ki. Viszont a krémek nem tudják megakadályozni a bőrkeményedések kialakulását, ezért időnként szükség van az eltávolításukra. Ezt érdemes pedikűrös szakemberre bízni!
Mit tehetünk otthon?
Hetente érdemes a lábápolásra, a láb kényeztetésére egy pár percet szánunk. A napi tisztálkodás után a vizes talp bőrét egy vizes sarok reszelővel finoman, körkörös mozdulattal érdemes átdörzsölnünk. A víz megpuhítja az elhalt szaruréteget, mely így sérülésmentesen eltávolítható. Fontos, hogy a száraz bőrt fém reszelővel tilos reszelni, mert sérülést okozhatunk, és nemcsak a bőrkeményedést reszeljük le, hanem a bőr hámrétegét is eltávolítjuk, ez pedig a fokozott bőrkeményedés kialakulásához vezethet.
Milyen gyakran járunk pedikűröshöz?
Érdemes négyhetente pedikűrös szakembert felkeresni, aki a kialakult bőrkeményedéseket vizes vagy porszívós pedikűr géppel vagy szükség esetén szikével szakszerűen tudja eltávolítani.
Tipp: Ha még nem találtad meg a lábadnak megfelelő lábkrémet, a legjobb profi sarokreszelőt, tanácstalan vagy ezekben a kérdésekben, akkor a megoldást az Aphrodite ‘97 Kft. üzletében – ahol szakképzett eladók és pedikűrösök segítenek a választásban – vagy webáruházában biztosan megtalálod!