Gél lakk a lábkörmökre
A szépségipar mindig tartogat újdonságokat. A fejlesztő mérnököknek köszönhető, hogy a műkörömépítő gélek és a körömlakkok pozitív tulajdonságait megpróbálták összerakni. A cél az volt, hogy olyan „körömlakkot” alkossanak, ami tökéletesen fed, gyorsan szárad, könnyű vele dolgozni, sokáig tartós marad.
Bátran mondhatjuk sikerült nekik. A közismert nevén gél lakkoknak nevezett UV fényre kötő körömlakk minden igényt kielégít. Használható a természetes köröm és a műköröm lakkozáshoz egyaránt. A kéz körmein és a láb körmein valóban hosszú ideig kopás, lepattogás nélkül fent maradnak. Az UV (120sec) vagy UV LED (30sec) fényhatására a géllakk tökéletesen szárazra köt
A körömlakkozás, köröm díszítés már Kleopátra idejében is kedvelt volt, és nem csak a hölgyek körében. Természetes ásványi anyagokból, növények különböző részéből készítettek festékanyagot és ezzel festették körmeiket. Az autógyártás hozott változást a körömlakkozásban. Könnyen kenhető, káprázatos színekben készülnek azóta is a körömlakkok. A körömlakkok pompás színei kiemelik a természetes és a műköröm szépségét, optikailag eltakarják, korrigálják a köröm apró hibáit. A körömlakkok hátránya az aránylag hosszú száradási idő és az, hogy a természetes körömről némelyik körömlakk hamar lekopik, lepattog.
A gél lakk ajánlott használata:
Első lépés:
Nagyon fontos hogy a körömlemez felülete legyen elő készítve. Zsírtalan, portalan, kicsit érdes. Bufferrel a körömlemez felületéről a fényes réteget óvatosan el kell távolítani. Érdemes tapadás elősegítőt, és alaplakkot is használni, így elkerülhető, hogy a gél lakk pigment anyaga elszínezze a köröm felületét.
Második lépés:
A gél lakkal egyenletesen a körömlemez teljes felületét kell ki lakkozni. Mivel a gél lakk csak UV fény hatására szárad meg, ezért a lakkozott körmöket (120sec) UV lámpába vagy UV LED lámpába (30sec) kell helyezni. A gél lakkban lévő zselének köszönhető, hogy egy rugalmas fedő réteg lesz a körömlemez felületén. A lakkban lévő pigmentektől függ, hogy marad-e a felületen nagyon vékony ragacsos rész. Ha igen gél fixáló folyadékkal át kell törölni.
Harmadik lépés:
Mint minden lakkot a gé llakk felületét is be kell vonni egy vékony réteg fedő fénnyel. Ezt a fény (Top) réteget is lámpázni kell (120sec) UV vagy (30sec) UV LED lámpában.
Gél lakk eltávolítása
Igaz hogy leoldható anyagként kerül a forgalomba, de a legoptimálisabb és a leggyorsabb, ha finom reszelővel óvatosan lereszeljük a körömről. A leoldás acetonnal lehetséges. A lakkozott köröm felületére acetonnal átitatott lemosó korongot és fóliát kell 5-10 percre helyezni. Ez idő alatt a gél lakk feloldódik és ezután le kell törölni.