A megvastagodott köröm otthoni kezelése – gyakorlati útmutatóval!
Amikor minden reggel azt látja az ember, hogy a lábkörme egyre jobban eltér a többi köröm színétől, formájától, vastagságától, akkor általában először nem nagyon figyel rá, azt gondolja, hogy idővel majdcsak rendbe jön ez magától. Rossz hírünk van, ez a legtöbb esetben nem így történik, sőt, a helyzet fokozodhat és egyre látványosabbá válhat a köröm nem esztétikus színe és vastagsága. Mit lehet ez ellen tenni? Gombás köröm vagy megvastagodott köröm? Hogyan kell a megvastagodott körmöt otthon kezelni? Ehhez adunk most rövid útmutatót!
Gombás köröm vagy megvastagodott köröm? – Ne hagyjuk magunkat megtéveszteni!
A médiának és a sok téves információnak köszönhetően rögtön szaladnánk is a patikába és elkezdenénk a különböző gombaölő készítményeket használni, ha a fenti tüneteket tapasztaljuk lábkörmünkön. Ezek a készítmények nem csodaszerek, tehát egy-két alkalom sajnos nem lesz elegendő, sőt, hetek és talán hónapok sem hoznak változást. Vajon miért? Mert a köröm színe, vastagsága nem egy gombás fertőzés következménye, hanem egy sérülés okozta, valamikor régebben. A sérülés a köröm nem látható élő részét érte, és ezért változott meg a színe, a formája és a vastagsága. A gombaölő ecsetelők tehát nem fognak segíteni, sőt, a tabletták sem.
Mi a megoldás a megvastagodott köröm kezelésére?
A pedikűrös szakemberek feladata, hogy a megvastagodott körmöket szakszerűen kezeljék, így ha ilyen problémával állunk szemben, akkor érdemes pedikűrösre bízni a kezelést.
De ha mégis úgy döntenénk, otthon szeretnénk megoldani körmeink kezelését, akkor erre is van természetesen lehetőség, ehhez adunk most egy kis útmutatót:
1 . lépés: A köröm és környékének tisztítása
Mivel a megvastagodott körmök körül a bőr általában kiszárad és kemény lesz, ezért érdemes egy lábfürdővel kényeztetni, puhítani a lábunkat – a kellemes illatú áztató sók egyikével, vagy akár mindegyikkel.
2. lépés: A köröm fertőtlenítése
Minden körömkezelést fertőtlenítéssel kezdünk, aminek az a célja, hogy az esetleges kórokozóktól megtisztítsuk a köröm környékét. Használjunk hidrogén-peroxidot.
Tipp: Ha használatkor pezsegne, akkor ismételjük meg a műveletet még 4-5 alkalommal.
3. lépés: A köröm hosszának a rövidítése
A köröm hosszát rövidíteni kellene, de mivel a köröm vastag, kemény, ezért az eddig használt ollóval ez nem fog menni. Érdemes beszerezni egy kimondottan az ilyen körmök rövidítésére kifejlesztett formájú körömcsípőt. Egyszerű vele dolgozni és nem kell a formájától sem megijedni.
4. lépés: A köröm vékonyítása
Sajnos a rövidített köröm vastag, tehát vékonyítani kell, hogy ismét hasonlítson a mellette lévő körmökhöz, ezt papírreszelőkkel vagy körömcsiszológéppel tudjuk megoldani.
5. lépés: Ápolás
Utolsó lépésben érdemes a köröm környékét olajozni, ápolni, így az nem fog újra kiszáradni. Ehhez használhatjuk a Grapefruitmagos ecsetelőt, mely gombaölő hatású.
Tipp: Olvasd el korábbi blogcikkünket, amiben a megvastagodott köröm kialakulásának lehetséges okairól írunk!